Hakkımızda

1998 yılında Şakayık Sokak 40 numarada Vet. Hek. Halis Uçan ve Vet. Hek. Hüseyin Yenilmez tarafından Şafak Veteriner Kliniği ismi ile Evcil Hayvanların temel sağlık problemlerinin çözümü, koruyucu hekimliği ve muhtelif emtia ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile hizmete başlayan kurumumuz, 2006 yılında 34-P-007 ruhsat numarası ile poliklinik olmuş yaklaşık 3 yıl daha Şakayık Sokak’ta hizmet vermiştir. Hizmet vermekte olduğu binanın ihtiyaçları karşılamaması sebebiyle bugünkü adresi olan Orhan Ersek Sokak No:53/B adresinde büyüyüp modernleşerek VetSanitas Veteriner Polikliniği olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

  • Veteriner Hekim Halis UÇAN
    1966 Mersin, Mut doğumlu. İlk, ortaokul ve liseyi Silifke’de okudu. 1985'te başladığı İ.Ü. Veteriner Fakültesi'ni 1992 yılında bitirdi. Mezun olduktan sonra 3 yıl gıda kontrolü ve klinisyenliği yarımşar gün yaptıktan sonra, 1995'te askerlik görevini yaptı. Kısa bir süre gıda sektöründe çalıştıktan sonra yine en sevdiği küçük dostlar için klinisyenliğe geri döndü. 1997'den bu yana Nişantaşı’nda Şafak Veteriner Polikliniği'ni 2 ortak 13 yıl işletti. 2010 yılında daha büyük ve modern mekanda yeni bir yapılanmaya gidip, kadroyu da genişleterek VetSanitas Veteriner Polikliniği'ni kurdu. Stajlar dahil 21 yıldır küçük dostlara yardım etmek ve onları hastalıktan korumak  için yurt içi, yurt dışı bir çok kurs, seminer ve eğitime katıldı. Evli ve 2 çocuğu var.
  • Veteriner Hekim Hüseyin YENİLMEZ
    1968 Edirne, Uzunköprü doğumlu. İlk öğrenimini memleketinde tamamladıktan sonra orta ve lise öğrenimini Kepirtepe Öğretmen Lisesi'nde bitirdi. 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nden mezun oldu. 1996 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra Nişantaşı Pasteur Havyan Hastanesinde 1.5 yıl Acil hekimi olarak görev yaptı. 1998 yılında Pasteur Hayvan Hastanesi'nin kapanması ile Şafak Veteriner Kliniği kurucu ortaklarından oldu. Meslek yaşamına hala aynı kuruluşun devamı olan VetSanitas Veteriner Polikliniği’nde Veteriner Hekim olarak devam etmektedir. Hüseyin Yenilmez evlidir.
  • Hekim Yardımcısı Nurten ARSLAN
    Sivas doğumlu, ilk ve orta okulu Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu'nda, liseyi ise Nişantaşı Kız Lisesinde bitirdi. 1994 yılında Nişantaşı Veteriner Kliniğinde işe başladı, 1996 yılında Pasteur Hayvan Hastanesi, hastanenin kapanması ile 1997'de Dafne İç Giyim'de çalıştı. 2010 yılı başı itibari ile de Vetsanitas Veteriner Polikliniği'nde Hekim yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

VetSanitas

VetSanitas Veteriner Polikliniği Süper Kahramanları

Veteriner Hekim
Halis UÇAN

Veteriner Hekim
Hüseyin YENİLMEZ

Hekim Yardımcısı
Nurten ARSLAN

VetSanitas logosunu bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.